نظافت و پذیرایی

تمیز کردن لکه تشک ✔️ از بین بردن لکه خون و ادرار از روی رختخواب

میدونستی که هوم سرویز، خدمات خشک شویی مبل هم ارائه میده؟

آیا می دانستید که رختخواب هم به نظافت نیاز دارد؟ اغلب افراد ملحفه ها و رو بالشی و رویه تشک ها را همیشه تمیز کنند ولی تشک های طبی هم باید هر از گاهی تمیز و پاکیزه شوند. انواع لکه های عرق، خون، ادرار، محصولات آرایشی و … لکه های ناجوری روی تشک ها به وجود می آید. تمیز کردن لکه تشک سخت تر از سایر وسایل است. با توجه به ابعاد تشک، استفاده از ماشین لباسشویی و روش های رایج، امکان پذیر نیست. پس چاره چیست؟ شرکت هایی که خدمات خشکشویی مبلمان را انجام می دهند، کارهای نظافت و لکه بری تشک ها را نیز انجام می دهند. توصیه می شود حداقل سالی یکبار شستشوی خوشخواب ها را به صورت عمقی انجام دهید.

نحوه تمیز کردن لکه تشک

طبق تحقیقات انجام شده،  تشک های قدیمی با میکرو ارگانیزم ها اشغال شده اند. به طور متوسط 8 ساعت در شبانه روز روی این تشک ها، می خوابیم. در طی مدت خواب، سلول های مُرده پوست جدا شده و در رختخواب باقی می ماند. مایت ها موجودات ریزی هستند که از این سلول ها تغذیه می کنند. هر کجا سلول های مرده پوست وجود دشاته باشد، مایت ها هم سر و کله شان پیدا می شود. گرد و خاک نیز به مرور به درون بافت پارچه تشک نفوذ می کند. اینها هیچکدام با چشم دیده نمی شوند ولی لکه های بد رنگی روی تشک دیده می شود که حاصل انواع محصولات آرایشی و کرم ها، عرق، لکه خون و ادرار و … است.

شستشوی تشک خوشخواب تهران در حفظ بهداشت و کاهش علائم آلرژی اهمیت دارد. ساده ترین راه برای تمیز کردن تشک اینست که ار ابتدا نگذارید روی تشک کثیف شود. محافظ تشک جلوی خیلی از آلودکی ها را می گیرد. اما اگر مایعی رنگی روی تشک بریزد، حتی این محافظ های پارچه ای نیز نمی توانند مانع نفوذ آن به درون تشک شوند. راهکارهای ساده برای پاک کردن انواع لکه ها از روی تشک و رختخواب را در ادامه بررسی می کنیم.

راههای جلوگیری از کپک زدن رختخواب

تمیز کردن لکه نشک

میدونستی که هوم سرویز، خدمات خشک شویی مبل هم ارائه میده؟

تمیز کردن لکه ادرار از روی تشک

اگر فرزندی در خانه دارید حتما با این مشکل روبرو هستید. ادرار دارای رنگ و بوی تند است. ساده ترین راه برای تمیز کردن ادرار از روی تشک طبی اینست که سریع محل را تمیز کنید. تا زمانی که هنوز تشک خیس و مرطوب است شانس بیشتری برای از بین بردن کامل لکه، وجود دارد. گاهی حیوانات خانگی نیز روی رختخواب را خیس می کنند. همه مایع را باید از تشک جدا کنید. با استفاده از یک دستمال بزرگ می توانید ادرار را خشک کنید. سپس با پاک کننده های آنزیم دار و محلول های مورد استفاده در خشکشویی  لباس، می توانید لکه ادرار را تمیز کنید. اما قبل از تماس با متخصصین خشکشویی تشک تخت شیراز اما یک ترفند خانگی موثر نیز برای از بین بردن لکه و بوی بد ادرار روی تشک، وجود دارد.

  • ترکیب خانگی برای تمیز کردن لکه تشک

ابتدا مقدار لازم سرکه سفید را روی محل لکه بریزید. سپس 10 دقیقه صبر کنید در این مدت با یک مسواک، سرکه را روی لکه ها بکشید. پس از 10 دقیقه با دستمال توالت همه سرکه ها را از روی تشک پاک کنید. در مرحله بعد برای از بین بردن بوی بد تشک، مقداری جوش شیرین را روی سطح نشک بپاشید. 2 تا 3 ساعت جوش شیرین روی تشک باقی بماند. سپس با جاروبرقی، جوش شیرین ها را کامل، تمیز کنید. 

پتک کردن لکه خون

تمیز کردن لکه خون از روی تشک

خون می تواند لکه های بسیار سمج را روی پارچه تشک ایجاد کند. هرگز برای پاک کردن لکه های خون، از آب داغ استفاده نکنید. آب داغ خون را در بافت پارچه تثبیت می کند. در این صورت به این راحتی ها نمی توانید لکه را از بین ببرید. خون تاره با آب سرد به راحتی تمیز می شود. تا وقتی خون خشک نشده، محل را تمیز کرده و با کمی آب سرد و یک پارچه، خون ها را کامل پاک کنید. البته از بین بردن لکه های قدیمی خون به این سادگی ها نیست. مقداری جوش شیرین را داخل آب سرد ریخته و با این محلول، کامل روی لکه ها را خیس کنید. سپس با اسپری سرکه سفید روی لکه ها بپاشید و نیم ساعت صبر کنید.در آخر با یک پارچه یا حوله مرطوب، محل را تمیز کنید.

چگونه بوی بد لباس را از بین ببریم؟

  • تمیز کردن لکه تشک با هیدروژن پروکسید

آب اکسیژنه ( هیدروژن پروکسید) یک محلول لکه بر و ضد عفونی کننده است که در نظافت منزل بسیار استفاده می شود. این محلول خاصیت سفید کنندگی و رنگ بری دارد و فقط برای تمیز کردن لکه های روی تشک سفید رنگ، مناسب است. مقداری هیدروژن پروکسید را با شوینده صابونی ترکیب کرده و به آن یک قاشق نمک اضافه کنید. این مخلوط باید به شکل خمیری در بیاید. از این خمیر برای تمیز کردن لکه خون استفاده کنید. خمیر را روی محل بکشید و اجازه دهید خمیر کامل خشک شود. با یک مسواک، خمیرهای خشک شده را از روی تشک جدا کنید. خواهید دید که لکه ها هم همراه این خمیر، از روی تشک پاک شده اند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات خشک شویی مبل هم ارائه میده؟

اگر با همه این تلاش ها، لکه پاک نشد با خدمات شستشوی تشک در محل اصفهان هوم سرویز تماس بگیرید تا بلافاصله تکنیسین با دستگاه در محل حاضر شود. تمیز کردن تشک با دستگاه، بسیار راحت تر است.

بهترین مواد شوینده مبل پارچه ای چیست؟

تمیز کردن لکه نشک با دستگاهتمیز کردن لکه تشک

خدمات خشک شویی مبلمان

سرویس مبل شویی شامل شستشوی انواع مبل پارچه ای، با دستگاه مخصوص است. با استفاده از دستگاه می توان مبلمان تختخوابشو، تشک خوشخواب و پشتی و کوسن ها را نیز تمیز کرد. درخواست شستشوی مبل و تشک را از طریق اپ هوم سرویز به رایگان ثبت کنید.  برای روزهای تعطیل لازم است تا سرویس مودر نظر را رزرو نمایید. تقاضا برای ایام تعطیل، بیشتر است و سفارش ها طبق اولویت و زمانبندی انجام خواهد شد. یکبار امتحان کنید و کار تیم نظافت میل و تشک هوم سرویز را از نزدیک ببینید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات خشک شویی مبل هم ارائه میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا