بنایی و دکوراسیون

کاغذ دیواری سقفی در چه مکان هایی نصب می شود؟| نصاب کاغذ دیواری

میدونستی که هوم سرویز، خدمات کاغذ دیواری هم ارائه میده؟

کاغذ دیواری آشنایی قدیمی خانه های ایرانی است. محصولات جدیدتر در مقایسه با کاغذدیواری های ساده قدیمی تفاوت زیادی دارند. این روزها انواع کاغذ دیواری سه بعدی با طراحی جذاب به بازار آمده که فضای داخلی را به کلی متحول کرده است. علاوه بر طرح و نقش، مکان نصب کاغذ دیواری نیز در تغییر فضای داخلی اثر گذار است. در طراحی مدرن دیگر دیوارها تنها محل برای اجرای کاغذ دیواری نیستند. انواع کاغذ دیواری سقفی را می توانید در ساختمان های لوکس و شیک ببینید. این محصولات در محلی متفاوت نصب شده اند، چیزی که تا همین چند سال پیش اصلا سابقه نداشت.

کاغذ دیواری سقفی چیست؟

پوشاندن سقف با کاغذ از تکنیک های جدید در دکوراسیون داخلی است. در اغلب ساختمان های قدیمی، برای سقف از رنگ و نقاشی استفاده شده. برای نقاشی ساختمان طریقه کار مشخص است. رنگ سقف معمولا سفید است و نفاش قبل از دیوارها، کار سقف را تمام می کند. اما کاغذ دیواری های سقفی طریق نصب متفاوتی دارند. این محصول نسل جدید کاغذ دیواری های قدیمی است. به لحاظ کیفیت ساخت تفاوت زیادی بین این نوع از کاغذ دیواری و مدل های قبلی وجود دارد.

این تفاوت در نوع کاغذ به کار رفته برای ساخت کاغذ دیواری است. با توجه به محل نصب ( سقف خانه) استفاده از کاغذهای ظریف و سبک تر، الزامی است. کاغذ دیواری های سنگین و گرم بالا برای پوشش دیوارها عالی هستند ولی روی سقف دوام زیادی ندارند. متریال سنگین به مرور مقاومت خود را از دست می دهد و امکان ول شدن چسب هست.

از لحاظ طرح و رنگ نیز برخی ملاحظات در نظر گرفته می شود برای مثال کاغذ دیواری سقفی سفید نمونه ای است که اصلا در دیوار منازل مسکونی یا ساختمان های اداری کار نمی شود. این محصول نوعی کاغذ دیواری سقفی ساده است که برای پوشش سقف های قدیمی و پنهان کردن عیوب سقف نیز به کار می رود. معمولا طرح های خاص برای سقف ساختمان استفاده می شود.

روش نصب کاغذ دیواری روی کاشی، سرامیک و سیمان چگونه است؟

"قیمت

میدونستی که هوم سرویز، خدمات کاغذ دیواری هم ارائه میده؟

کاغذ دیواری سه بعدی پذیرایی

این محصول با کاغذ دیواری های ساده تفاوت دارد. طرح های روی کاغذ توسط دستگاه های چاپ پیشرفته، تولید شده است. نوع چاپ و به کارگیری رنگ ها به گونه ای است که طرح روی کاغذ به نظر دارای عمق و برجستگی است. در واقع این محصول یک کاغذ دیواری کاملا صاف و هموار است ولی از فاصله یکی دو متری به نظر  بُعد دار است. همین ویژگی محبوبیت نصب کاغذ دیواری سقفی سه بعدی را بیشتر کرده است. ذر اغلب منازل مسکونی لوکس حتما یکی از طرح های زیبای کاغذی دواری سه بعدی را در سقف پذیرایی می بینید. نصب کاغذ دیواری سقفی تهران طرح فرشته یا کاغذ دیواری رویال و آسمان آبی حتی می تواند جایگزین سقف کاذب یا نقاشی ساختمان هم باشد. 

کاغذ دیواری سقف آشپزخانه

آشپزخانه های اپن امروزی بخشی از فضای هال و پذیرایی هستند. دکوراسیون این فضا به طور قطع و یقین روی طراحی داخلی منزل نیز تاثیر می گذارد. برای اینکه فضایی شیک و مدرن داشته باشید سقف آشپزخانه را با انواع اجرای کاغذ دیواری مدرن، پوشش دهید. طرح را طوری انتخاب کنید که با سایر عناصر دکوراتیو در آشپزخانه هماهنگی داشته باشد. کاغذ دیواری برای سقف آشپزخانه یک دکوراسیون لاکچری محسوب می شود که فضا را به کلی متحول می کند. 

افراد خانواده برای غذا خوردن و حتی صحبت های دورهمی زمان زیادی را در این فضا می گذرانند. با این کاغذ دیواری های سقفی روح تازه ای در آشپزخانه دمیده می شود. اصلا هر طور که نگاه کنید اینجا شباهتی به آشپزخانه ای کسل کننده و قدیمی ندارد. با توجه به تغییر کاربری آشپزخانه های اوپن، لازم است تا سبک دکوراسیون آشپزخانه هم، امروزی تر شود. در خانه های امروزی، آشپزخانه به عنوان اتاق غذاخوری، اتاق نشیمن و مطبخ کاربری چندگانه دارد.

دکوراسیون سقف اتاق خواب

مهم نیست ابعاد اتاق خواب چقدر است همیشه می توانید یک کاغذ دیواری مناسب را برای سقف اتاق انتخاب کنید. اگر ابعاد اتاق خواب کوچک است با نصب کاغذ دیواری سقفی کرج سفید فضا را بازتر و روشن تر نشان دهید. خوبی این محصولات در اینست که هر وقت بخواهید می توانید مدل کاغذ دیواری و طرح آن را عوض کنید. در شکل زیر نصب کاغذ دیواری سفید را می بینید که مناسب اتاق خواب است. این طراحی فضا را خاص و آرامش بخش نشان می دهد. طرح های شلوغ و رنگارنگ مناسب اتاق خواب نیستند و حس بی نظمی و به هم ریختگی را القا می کنند. البته در اتاق خواب های بزرگ محدودیتی برای انتخاب طرح های متنوع نیست ولی در اتاق خواب های نقلی همیشه سادگی، شیک ترین دکوراسیون است.

کاغذ دیواری سقفی سفید

میدونستی که هوم سرویز، خدمات کاغذ دیواری هم ارائه میده؟

قیمت کاغذ دیواری سقفی

موقع خرید کاغذ دیواری، هزینه نصب و اجرای آن را نیز در نظر بگیرید. کیفیت کاغذ دیواری و همچنین ابعاد آن روی هزینه ها تاثیر دارد. محصولات مرغوب تر قیمت بیشتری دارند. در مورد هزینه های نصب و اجرای کاغذ دیواری نیز، بزرگی و ابعاد دیوار یک عامل تعیین کننده است. هر چه رول های کاغذ دیواری بیشتری مصرف شود، دستمزدها هم بالاتر می رود. قیمت کاغذ دیواری سقفی ساده به همراه نصب با هزینه نصب کاغذ دیواری در دیوار اتاق تفاوت دارد. اگر دیوار زیر کار، دارای عیب و ایراد باشد هزینه زیرسازی و بتونه کاری نیز به مبلغ نهایی اضافه می شود.

در ساختمان های قدیمی با نصب کاغذ دیواری رشت در سقف می توان بسیاری از عیوب دیوار را پوشش داد. اما قبل از آن لازم است تا ایرادات کلی برطرف شود. برای مثال اگر ایزوگام پشت بام آسیب دیده و سقف خانه دچار نم و رطوبت است، ابتدا باید ایزوگام تعمیر شود. چسباندن کاغذی دیواری روی سقف و دیوار نمور اصلا کار درستی نیست زیرا چسب، عملکرد خوبی نخواهد دارد. به طور معمول لازم است تا نصاب از محل دیدن می کند و قیمت گذاری انجام می شود. در هر صورت هزینه ها به صورت متری محاسبه می شود و اغلب توافقی است.

قیمت هر رول کاغذدیواری چقدر است؟

مزایای کاغذ دیواری های سقف

این محصول یکی از جذاب ترین و زیباترین طراحی ها برای سقف ساختمان است. به طور کلی فضای داخلی با این کاغذها تغییر می کند. تنوع طرح و نقش زیادی در کاغذ دیواری ها وجود دارد. اگر می خواهید دیزاین خانه خاص و ویژه باشد می توانید طرح اختصاصی خود را سفارش دهید. از آسمان آبی و نمای ستارگان گرفته تا تصویر فرشته ها و گل های بهاری همگی مناسب کار روی سقف خانه هستند.

سرعت نصب یکی دیگر از مزایای دکوراسیون سقف با کاغذ است. در مقایسه با رنگ و نقاشی ساختمان، کثیف کاری و ریخت و پاش کاغذ دیواری کمتر است و در زمان کمتری می توان کار را اجرا کرد. 

دوام و ماندگاری کاغذ دیواری بر روی سقف بیشتر از دیوارهاست. اگر سقف دچار رطوبت نباشد معمولا مشکلی برای این کاغذها پیش نیم آید. به دلیل عدم دسترسی کودکان، خطر کثیف شدن یا پارگی کاغذ دیواری وجود ندارد. اگر نصاب ماهر یک متریال مرغوب را نصب کند دیگر نگرانی بابت دیزاین طرح باقی نمی ماند و سال های زیادی می توانید از دکوراسیون داخلی لذت ببرید.

در مقایسه با ساز های دیگر نظیر سقف کاذب و گچبری های دستی و دیوارپوش ها، هزینه نصب کاغذ دیواری مشهد کمتر است. کاغذ دیواری مخصوص سقف را می توان در همه ساختمان های مسکونی- تجاری و اداری نصب کرد.

معایب کاغذ دیواری در سقف

کاغذ دیواری در سقفها یک ایده نسبتا جدید است. تا همین چند سال پیش این طراحی اصلا استفاده نمی شد. سختی اجرای کاغذ دیواری در سقف یکی از دلایل عدم  استفاده از این ایده در گذشته بوده است. اما این روزها محدودیتی در استفاده از کاغذ دیواری روی انواع سطوح نیست. اگر شیفته تصاویر این مطلب شده اید بد نیست بدانید که با همه جذابیت ظاهری، برخی اشکالات نیز در این محصولات دیده می شود.

برای مثال امکان جدا شدن کاغذهای مرغوب با گرماژ بالا، وجود دارد. محصولات مرغوب تر دارای وزن بیشتری هستند و این مسئله مشکل ساز است. 

از طرفی امکان دیده شدن عیوب سقف پس از نصب کاغذ دیواری ارزان اصفهان قیمت نیز وجود دارد. عمده دلیل این مشکل عدم مهارت نصاب کاغذ دیواری شیراز و یا نازک بودن بیش از حد کاغذ است.

خدمات نصب کاغذ دیواری

خدمات نصب کاغذ دیواری در  شهرهای تهران، کرج، شیراز، اصفهان، مشهد، رشت و تبریز سفارش می پذیرد. نصب انواع کاغذ دیواری ساده و سه بعدی، توسط نصاب حرفه ای و ماهر انجام می شود. هزینه نصب طبق نرخ مصوب از قبل اطلاع رسانی می شود.  چنانچه برای خرید کاغذ دیواری نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید از خدمات رایگان مشاوره تلفنی استفاده کنید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات کاغذ دیواری هم ارائه میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا