نظافت و پذیرایی

شستشوی فرش شگی✔️لکه گیری انواع فرش پرز بلند

شستن فرش شگی

میدونستی که هوم سرویز، خدمات قالیشویی هم ارائه میده؟

در دکوراسیون خانه ایرانی همیشه یک قطعه فرش خوش رنگ هم دیده می شود. فرش شگی فضای خانه را گرم و دوست داشتنی تر نشان می دهد این فرش های زیبا با پرزهای بلندشان هماهنگی خوبی با طراحی مدرن دارند. با اینهمه تمیز نگهداشتن شگی کار ساده ای نیست. برای اینکه زیبایی فرش برای همیشه حفظ شود لازم است تا هرگونه آلودگی و کثیفی را تمیز کنید. در خونه تکونی عید نوروز معمولا فرش ها هم شسته می شوند. شستن فرش شگی ” لم” دارد. اگر نمی توانید این فرش های پرزدار را در خانه تمیز کنید از خدمات قالیشویی استفاده کنید. قالیشویی آنلاین برای فرش دستبافت و ماشینی و شگی را با بهترین کیفیت تمیز می کند. اما اگر می خواهید خودتان فرش زیبای پرز بلندتان را بشویید حتما به راهنمایی های این مطلب توجه کنید. 

فرش شگی چیست؟

قبل از پرداختن به نحوه شستن فرش شگی بد نیست تعریفی از این فرش ها داشته باشیم. shaggy نوعی فرش ( یا موکت) با پرزهای بلندتر از حد عادی است. تار و پودهای فرش با قالی های دستباف و ماشینی سنتی تفاوت دارند. بیشترین تفاوت در اندازه الیاف فرش است. شگی دارای الیاف بلند، نرم و زیبایی است. این الیاف بر روی یک لایه زیره، فیکس شده اند. همین موضوع موجب شده تا ضخامت فرش شگی بیشتر از انواع دیگر باشد.

موقع راه رفتن روی این فرش های پرز بلند، حس نرمی و گرمای خوبی منتقل می شود. اما یک مشکل وجود دارد و آن اینکه گرد و غبار و آلودگی ها در بین الیاف بلند شگی گیر می افتند و به این سادگی ها هم از بین نمی روند. شگی بیش از فرش و موکت های معمولی، گرد و خاک جمع می کند به همین دلیل باید در مورد نظافت و شستشوی فرش تهران، دقت بیشتری انجام شود. 

نحوه شستن مبل در خانه با بخارشو و خدمات شستشوی مبلمان در منزل

شستن فرش شگی

میدونستی که هوم سرویز، خدمات قالیشویی هم ارائه میده؟

راهنمای شستن فرش شگی

برای شستشوی فرش کرج های پرز بلند دو راه دارید. اول اینکه فرش را در خانه بشورید و دیگر سپرده فرش به شرکت قالیشویی است. به هر حال انتخاب با شماست شاید بخواهید خودتان فرش را تمیز کنید. در این صورت ابتدا باید گرد و خاک فرش را خارج کنید تا موقع شستن، خاک به خورد الیاف نرود.

غبارگیری فرش شگی

با همه زیبایی و نرمی که این فرش های پرز بلند دارند، مشکل گیر کردن آشغال در بین الیاف همیشه وجود دارد.. این نوع فرش به دلیل ظاهر متفاوت اش مستعد جمع کردن غبار است. برای نظافت ابتدا گرد و غبار را بتکانید. فرش را در فضای باز روی بلندی آویزان کنید و آن را با دست یا قطعه ای چوب و … بتکانید. در گذشته فرش های دستباف به همین ترتیب غبارگیری می شد. این روزها خانه ها آپارتمانی شده و کمتر شاهد چنین صحنه هایی هستیم ولی خب در مورد فرش شگی حتما این کار لازم است. بعد از اینکه با چوب چند ضربه به فرش زدید از گرد و خاک بیرون آمده، تعجب خواهید کرد. این پرزها واقعا همه غبارها را به دام می اندازند.

قیمت قالیشویی در سال 1402

راهنمای شستشوی فرش

جارو کردن فرش شگی

پس از غبارگیری لازم است تا با جاروبرقی، حسابی فرش را تمیز کنید. از سری مخصوص مبلمان برای جاروکردن شگی استفاده کنید. الیاف این فرش پند برابر قالیچه های معمولی ارتفاع دارد بنابراین باید مکش جاروبرقی را روی حداکثر بگذارید تا قدرت کافی داشته باشد. ابتدا با دقت و حوصله همه قسمت های رویه فرش را جارو کنید. سپس فرش را برگردانده و پشت ان را نیز به خوبی با جاروبرقی تمیز کنید. با این کار باقیمانده ذرات ریز داخل الیاف فرش هم خارج می شود.

شستن فرش شگی

فرش شگی معمولا در اتاق پذیرایی یا اتاق خواب پهن می شود و در معرض انواع آلودگی هاست. پس از مدتی لکه های کوچک و بزرگ سرتاسر فرش را اشغال می کند. قبل از شستشوی فرش ماشینی مشهد حتما لکه های روی فرش را تمیز کنید. پاک کردن لکه های قدیمی کار ساده ای نیست بنابراین بهتر است اصلا اجازه ندهید که فرش لک شود. هر موقع آب و مایعات رنگی روی فرش ریخت به سرعت، محل را تمیز کنید تا لکه باقی نگذارد. چای، قهوه، نوشابه و … لکه های بد رنگ و ماندگاری روی فرش باقی می گذارند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات قالیشویی هم ارائه میده؟

به محض ریختن چای و دیگر مایعات رنگی، با یک دستمال خشک، آب اضافی را بگیرید. دستمال را روی فرش قرار داده و با دست فشار دهید تا آب به دستمال جذب بشود. سپس یک ظرف بزرگ آب را کامل کنید و یک دستمال تمیز را درون آب قرار دهید. حالا با دستمال مرطوب چند بار روی فرش بکشید تا اثری از لکه باقی نماند. مایعات تازه به این ترتیب تمیز می شوند و اصلا لکه باقی نمی گذارند. در مورد لکه های قدیمی کار به این سادگی نیست.

بهترین قالیشویی اصفهان

پاک کردن لکه روی قالی

لگه گیری فرش پرز بلند

قبل از شستن فرش شگی هم لکه ها را تمیز کنید. فرش های رنگ روشن، لکه را به خوبی نشان می دهند و زودتر کثیف می شوند. البته خوبی شگی روشن اینست که اتاق را بزرگ تر نشان می دهد ولی خب خیلی زود هم لک و کثیف می شود. برای پاک کردن لکه های قدیمی می توانید از محلول خانگی آب و سرکه استفاده کنید. در یک ظرف بزرگ، مقدار مساوی آب و سرکه را مخلوط کنید. حتما از سرکه سفید استفاده شود سرکه های دیگر، رنگ دارند و بر روی فرش لکه ایجاد می کنند. محلول را در اسپری ریخته و روی محل لکه، بپاشید. 5 دقیقه صبر کنید تا آب و سرکه اثر کند. حالا با یک دستمال خشک و بدون پرز، لکه را پاک کنید.

توجه داشته باشید که کشیدن پارچه دستمال روی پرزهای بلند شگی، به شدت به فرش آسیب می زند.به صورت ضربه ای لکه را تمیز کنید. به این صورت که دستمال را روی محل بزنید و بلند کنید. اگر لازم است اسپری اب و سرکه بیشتری بپاشید. لکه های خیلی قدیمی به این طریق پاک نمی شوند. در این صورت از یک برس با موی پلاستیکی برای برطرف کردن لکه چای و قهوه کمک بگیرید.

شستن فرش شگی با شامپو فرش

پس از لکه گیری هم می توانید با شامپو فرش، کل قالی را تمیز کنید. دستورالعمل استفاده از شامپو فرش را از روی قوطی بخوانید و طبق آن عمل کنید. معمولا طریقه کار به این صورت است. اندکی شامپو را در یک ظرف آب ریخته و با دست آن را هم می زنید تا کف دست شود حالا با یک اسفنج یا پارچه توری، کف شامپو را مستقیم روی پرزهای فرش شگی می مالید. این کار برای یک قالیچه کوچک جواب می دهد اما اگر بخواهید یک فرش بزرگ تر را به این صورت تمیز کنید واقعا کار خسته کننده ای است. shag rug زیباست ولی تمیز نگاه داشتن آن دشوار است.

چگونه فرش را بدون شامپو فرش برق بیندازیم؟

طریقه شستن فرش شگی

شستن فرش شگی با بخارشور

با استفاده از بخارشوهای خانگی نیز می توانید فرش شگی را تمیز کنید. خوبی دستگاه بخارشور اینست که به هیچ ماده شوینده ای نیاز ندارید و تنها با داغی و حرارت بخار آب، آلودگی های درون فرش تمیز می شود. در ضمن حرارت بخار آب همه باکتری ها و موجودات ریز و الرژی زا را نیز نابود می کند. اگر فرش خیلی کثیف نشده باشد این روش جواب می دهد در غیر این صورت ناچارید با شامپو فرش، آن را تمیز کنید که در عمل آلودگی های عمق فرش، تمیز نخواهد شد. برای جلوگیری از کثیف شدن فرش شگی بهتر است هفته ای یکبار فرش را جارو کنید. در صورت ریختن مایعات فورا نسبت به تمیز کردن محل اقدام کنید و سالی یکبار، فرش را برای شستشو به قالیشویی آنلاین در شیراز تحویل دهید.

استفاده از خدمات قالیشویی برای شستن فرش شگی

اگر وقت و حوصله شستن و نظافت فرش را ندارید از  کمک بگیرید. شستن فرش و لکه گیری و خشک کردن و …. کار ساده ای نیست. در آپارتمان های نقلی هم که اصلا مکانی برای شستشوی فرش وجود ندارد. از طرفی شوینده های معمولی می تواند به بافت فرش و پرزهای بلند شگی آسیب بزند. با همه این دردسرها ساده ترین راه اینست که از یک قالیشویی حرفه ای و کار بلد برای شستن فرش شگی کمک بگیرید. به این ترتیب در کوتاه ترین زمان، فرش را شسته شده و تمیز تحویل می گیرید.

خدمات قالیشویی در تهران

سرویس قالیشویی در محل

شستشوی انواع قالی نفیس گل ابریشم و ابریشم در بهترین قالیشویی و زیر نظر متخصصین فرش انجام می شود. جهت جلوگیری از انتقال آلودگی در زمان کرونا، پس از شستشو فرش ها کامل ضد عفونی شده و کاورکشی می شود. جهت ثبت سفارش قالیشویی از طریق اپ هوم سرویز اقدام کنید. پس از هماهنگی، قالی به محل کارگاه برده شده و توسط دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک شسته می شود. سرویس لکه گیری، اعلاشویی و سفید شویی بنابر سفارش مشتری انجام می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات قالیشویی هم ارائه میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا