بنایی و دکوراسیون

ایده‌های جذاب و ارزان برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک

میدونستی که هوم سرویز، خدمات طراحی دکوراسیون داخلی هم ارائه میده؟

تقریبا تمامی افرادی که در خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند، برای چیدمان وسایل و طراحی دکوراسیون فضای داخلی منزل خود، دغدغه زیادی دارند. اما این مسئله بسیار ساده حل شدنی است. در صورتی ‌که در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود، دقت و حساسیت لازم را به خرج دهید، می‌توانید دکوراسیونی شیک و کاربردی در فضای منزلتان داشته باشید. در این میان، توجه داشته باشید که اگر طراحی دکوراسیون خانه شما به درستی انجام نشود، خانه به محیطی بی‌نظم و دلگیر تبدیل خواهد شد؛ به همین دلیل توصیه می ‌شود قبل از هر چیز با اصول اولیه طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک آشنا شوید.

طراحی دکوراسیون داخلی منازل کوچک ، همیشه چالش برانگیز بوده است؛ زیرا این کار باید به صورتی انجام شود که علاوه ‌بر زیبایی، فرد بتواند از فضا نهایت استفاده را ببرد. در این مقاله، ایده‌هایی جذاب و کاربردی برای دکوراسیون داخلی منازل کوچک معرفی شده‌اند. البته اگر خانه شما کوچک است و می خواهید در همین فضای کوچک دکوراسیون شیک و زیبایی داشته باشید، می توانید از سرویس طراحی دکوراسیون داخلی هوم سرویز استفاده کنید و خانه خود را بسیار زیبا، شیک و خاص بچینید.

ایده‌هایی جذاب برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک

برای چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل خود می توانید از این ایده ها کمک بگیرید تا فضای خانه شما دلنشین تر و زیباتر شود:

 1. از المان‌هایی استفاده کنید که خطوط عمودی دارند.

استفاده از المان‌هایی با خطوط عمودی مانند دیوارپوش ‌هایی که با خطوط عمودی طراحی شده‌اند، باعث می‌شود که ارتفاع فضا بلندتر و دلبازتر به نظر برسد.

 1. در اتاق خواب‌های کوچک از تخت‌خواب‌های بازشو یا باکسی استفاده کنید.

ایده باکس تخت‌ خواب یا استفاده از تخت‌خواب‌های بازشو، بسیار جذاب و کارآمد است. حتی شما می‌توانید به‌عنوان دیوارپوش اطراف تخت‌خواب از متریال پارچه استفاده کرده و حس متفاوتی در فضای اتاق خواب ایجاد کنید. علاوه‌بر آن، با کمی خلاقیت در اجرای این ایده می‌توانید علاوه بر تخت‌خواب، کمدهای جادار و کاربردی نیز در فضای اتاق خواب خود داشته باشید. در این صورت شما می‌توانید در اتاق خواب کوچک خود از دراور یا کمدهایی استفاده کنید که در فرورفتگی‌ها یا کنج‌های اتاق خواب به‌راحتی جای می‌گیرند.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

میدونستی که هوم سرویز، خدمات طراحی دکوراسیون داخلی هم ارائه میده؟

 1. با استفاده از متریال‌های مختلف قسمت‌های مختلف خانه را از هم جدا کنید.

در دکوراسیون داخلی منزل کوچک ، شما باید به انتخاب متریال مناسب در معماری و طراحی داخلی توجه داشته باشید. برای جداسازی فضاهای مختلف می‌توانید با انتخاب متریال‌های متفاوت، این کار را با حفظ هارمونی به صورت کاربردی و زیبا انجام دهید.

 1. منزل کوچک خود را با رنگ‌های روشن و خنثی طراحی کرده و بچینید.

رنگ‌های روشن باعث می‌شوند که فضای داخلی بزرگ‌تر به نظر برسد و استفاده از المان‌هایی که رنگ های روشن دارند نیز به زیبایی فضا اضافه می‌کنند. به طور کلی، استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی به جای رنگ های گرم و تند باعث می‌شود که یک چیدمان منزل ساده و کوچک داشته باشید و فضا را بزرگ‌تر از آن چیزی که هست نشان دهید.

 1. از فضاهای پرت خانه نیز استفاده کنید.

یکی از کارهایی که شما باید برای دکوراسیون منزل کوچک خود انجام دهید، استفاده خلاقانه و بهینه از فضاهای پرت و گوشه‌ها است. شما باید این قسمت‌ها را به نحوی طراحی و چیدمان کنید که هم به زیبایی خانه اضافه کنید و هم از کل فضا استفاده بهینه ببرید.

 1. قسمتهای مختلف خانه را با استفاده از رنگهای متفاوت از هم جدا کنید.

شما می‌توانید با انتخاب رنگ فضاهای مختلف را از هم جدا کرده و یک هارمونی رنگی ایجاد کنید. مثلا می‌ توانید دیوارهای منزل خود را رنگ آبی کرده و رنگ کابینت‌ها را نیز به گونه‌ای انتخاب کنید تا  از لحاظ تناژ با رنگ آبی دیوارها هارمونی داشته باشد و به ایجاد حس فضایی جداگانه در آپارتمان نیز کمک کند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات طراحی دکوراسیون داخلی هم ارائه میده؟

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 1. از تکنیک آویزان کردن وسایل کمک بگیرید.

یکی از روش‌ها و ایده‌هایی که شما می‌توانید از آن برای استفاده بهینه از فضا و دکوراسیون استفاده کنید، استفاده هوشمندانه از گوشه‌های منزل و به‌کارگیری تکنیک آویزان کردن وسایل است. شما می‌توانید حتی تابه‌ها و قابلمه‌هایتان را در قسمتی از آشپزخانه آویزان کنید و در این‌صورت علاوه ‌بر اینکه شخصیت تازه‌ای به فضا و آشپزخانه اضافه می‌کنید، در کابینت‌ها نیز فضای زیادی برای ایجاد کرده اید.

 1. از آینه استفاده کنید.

استفاده از آینه یکی از ایده‌های مفیدی است که می‌توانید در بزرگ‌تر نشان دادن و دلباز شدن منازل کوچک، کاربردی باشد. یکی از وسایل عالی در دکوراسیون داخلی منزل کوچک ، استفاده از آینه در بعضی قسمتهای خانه است. شما می‌توانید برای ورود نور بیشتر به داخل خانه و بزرگ نشان دادن خانه خود از نور طبیعی و آینه‌ها استفاده کنید.

 1. به علائق خود توجه داشته باشید.

برای دکوراسیون و چیدمان خانه کوچک و نقلی خود، به علائق خود توجه نشان دهید و اشیاء مورد علاقه خود را بچینید. قرار دادن اشیاء مورد علاقه در یک محیط جدید می‌تواند حال و هوای تازه‌ای در فضای منزل ایجاد کند. در واقع، شما می‌توانید در فضای کوچک منزل خود کلکسیونی از اشیاء مورد علاقه‌تان را قرار دهید تا هرگز دلتان در فضای منزل نگیرد.

     10. به ‌جای اینکه از ست کامل مبلمان استفاده کنید، کاناپه‌های کوچک را در خانه خود بچینید.

ست‌های کامل مبلمان بسیار جاگیر هستند، به همین خاطر است که استفاده از کاناپه‌های کوچک یکی از ایده‌های بسیار کاربردی برای دکوراسیون و چیدمان منازل کوچک محسوب می‌شود. انتخاب هوشمندانه این است که شما در قسمت نشیمن خانه خود از کاناپه‌های جمع‌وجور و متناسب با سایز پذیرایی خود استفاده کنید. البته چیدمان منازل کوچک بدون مبل هم می‌تواند جالب و جذاب باشد. در حالت کلی، برای چیدمان و دکوراسیون منزل کوچک خود، باید سبک مبلمان و چیدمان آن را تغییر دهید و چیدمانی را اجرا کنید که -بتوانید بیشترین استفاده را از فضا ببرید و در کنار آن، فضا را بزرگ‌تر و دلبازتر از چیزی که هست نشان دهید.

دکوراسیون داخلی منزل مدرن 2023 چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 1. به چیدمان و دکوراسیون سالن پذیرایی خود توجه داشته باشید.

سالن پذیرایی و اتاق نشیمن، مهم‌ترین بخش در دکوراسیون خانه‌ها محسوب شده و در منازل کوچک به دلیل کمبود فضا، غالبا از سالن پذیرایی به عنوان اتاق نشیمن نیز استفاده می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود در طراحی دکوراسیون منزل کوچک خود به سالن پذیرایی توجه داشته باشید. مبلمان و تلویزیون مهم‌ترین وسایل این قسمت از خانه محسوب می‌شوند و شما باید مناسب‌ترین و کاربردی‌ترین مکان را برای قرار دادن این وسایل انتخاب کنید.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

        12. از شلف‌های دیواری استفاده کنید.

یکی از ایده‌های جذاب، خلاقانه و کاربردی برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل کوچک ، استفاده از شلف‌های دیواری است. نصب شلف های دیواری در چند سال اخیر بسیار پرطرفدار بوده است. شما می‌توانید روی دیوار منزل خود شلف دیواری نصب کرده و از آن برای قاب عکس‌ها و وسایل تزئینی خود استفاده کنید؛ با این کار دکوراسیون منزلتان جذاب‌تر، خاص تر و کاربردی‌تر می‌شود.

یکی دیگر از کارهای جالب برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک این است که از فضای موجود در خانه خود حداکثر استفاده را کنید و کمدهای دیواری خانه را به صورت شخصی سازی شده بسازید. قیمت ساخت کمد دیواری  بخوانید. برای ساخت کمد دیواری با قیمت مناسب می توانید سفارش خود را در سایت ما ثبت کنید تا متخصصان و طراحان داخلی، با توجه به فضای خانه شما و ابعاد کمد دیواری، بهترین گزینه ممکن را برای شما بسازند و به شما تحویل دهند.

        13. منزل خود را به صورت پلان باز طراحی کنید.

در صورتی‌که می‌خواهید فضای منزل کوچکتان بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر برسد، توصیه می‌شود از طراحی پلان باز در فضای داخلی منزل خود استفاده کنید. برای خانه‌های کوچک در استفاده از طراحی پلان باز، توصیه می‌شود. در این‌صورت، در اغلب منازل کوچک غالبا از پلان باز در بین آشپزخانه و اتاق نشیمن استفاده می‌شود که این مدل به آشپزخانه جزیره معروف است. حتی شما می‌توانید با قرار دادن مبلمان فضای اتاق نشیمن را از آشپزخانه جدا کنید.

چه چیزی از کاربرد رنگ دکوراسیون داخلی می دانید؟

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 1. به بحث نورپردازی نیز توجه داشته باشید.

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک پیشنهاد می شود از نورپردازی‌های مناسب و کاربردی در داخل خانه استفاده کنید. توجه داشته باشید که هر چقدر منزل شما روشن‌تر باشد، فضای آن بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. همانطور که استفاده از رنگ‌های خنثی و سرد باعث می شود فضای اتاق را بزرگ‌تر نشان ‌دهید. نورپردازی درست و کافی در خانه هم محیط را بزرگتر نشان خواهد داد. نورپردازی‌های دکوراتیو و نقطه ‌ای بهترین انتخاب برای دکوراسیون داخلی منازل کوچک محسوب می‌شوند. زیرا این نورپردازی‌ها باعث می‌شوند که تمامی بخش‌های منزل پرنورتر و روشن‌تر شده و در کنار آن، فضا بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.

خدمات طراحی و دکوراسیون داخلی منزل کوچک را به متخصصین ما بسپارید

در این نوشته، شما با ایده‌ هایی جذاب برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک آشنا شدید. شما می‌توانید این ایده‌ها را در منزل خود به کار بگیرید و یک دکوراسیون شیک، جذاب و کاربردی برای خانه زیبای خود داشته باشید. پیشنهاد می کنیم برای دکوراسیون جذاب خانه خود، در انتخاب رنگ وسایل و چیدمان آن‌ها هوشمندانه عمل کنید. از اصولی استفاده کنید که در نهایت بتوانید خانه کوچک خود را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان دهید. با این کار، خانه خود را به مکانی آرامش بخش و دلنشین تبدیل می کنید که از حضور در آن احساس آرامش می کنید. همچنین می توانید از خدمات طراحی و دکوراسیون داخلی تهران، طراحی داخلی منزل کرج، طراحی داخلی ویلا رشت، طراح دکوراسیون داخلی شیراز، طراحی دکوراسیون منزل اصفهان، طراحی دکوراسیون خانه مشهد و  بازسازی و طراحی داخلی تبریز هوم سرویز استفاده کنید تا خانه ای زیبا، جذاب و شیک داشته باشید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات طراحی دکوراسیون داخلی هم ارائه میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا