لوازم خانگی

زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی | تعمیر دستگاه تصفیه آب در محل

میدونستی که هوم سرویز، خدمات دستگاه تصفیه آب هم ارائه میده؟

خرید دستگاه تصفیه آب کافی نیست. باید اطمینان حاصل کنید که آلودگی های مضر، آب آشامیدنی شما را آلوده نمی کنند. یکی از مهمترین مراحل برای تعمیر و نگهداری سیستم تصفیه آب، تعویض گاه به گاه فیلتر است. فیلتر بهترین سیستم دفاعی نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب است که باعث جلوگیری از آلودگی آب آشامیدنی به انواع آلاینده های مضر می شود. به همین دلیل تعویض فیلتر RO در موقع خود، ضروری است. زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی بستگی به عوامل مختلفی دارد. اما سوالی که در اینجا وجود دارد این است که هر چند وقت یکبار باید فیلتر عوض شود؟

اهمیت تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

هدف اصلی از خریداری دستگاه تصفیه آب خانگی، بالا بردن کیفیت آب آشامیدنی منزل است. آب لوله کشی پس از ورود به دستگه تصفیه و عبور از فیلترهای مختلف، پالایش شده و برای شرب آماده می شود. بنابراین تنها عاملی که می تواند جلوی آلودگی های آب را بگیرد، همین فیلترهای داخل دستگاه است. فیلترها از قطعات مصرفی هستند و پس از مدتی کارایی خود را از دست می دهند. زمان تعویض فیلتر که فرا برسد می توان یک فیلتر جدید را جایگزین فیلتر ناکارامد قبلی کرد. در صورت عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه اب، دستگاه نمی تواند آب آشامیدنی سالم و بهداشتی را در اختیارتان قرار دهد.

از طرفی اختلال در عملکرد فیلتر به مرور موجب آسیب دیدن دستگاه تصفیه می شود. به این ترتیب ناچارید هزینه های بیشتری را برای تعمیر و تعویض قطعات دستگاه، صرف کنید. قبل از اینکه نوشیدن آب نامناسب سلامتی خانواده را در خطر بیندازد نسبت به تعویض فیلترها اقدام کنید. با اولین تماس، تکنیسین حرفه ای هوم سرویز در محل حاضر می شود و فیلترهای تصفیه آب را عوض می کند.  برای تعمیر دستگاه تصفیه و  سرویس و تعمیر آبسردکن نیز می توانید روی کمک ما حساب کنید. 

فیلترهای تصفیه آب خانگی
میدونستی که هوم سرویز، خدمات دستگاه تصفیه آب هم ارائه میده؟

زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

قبل از هر چیز ذکر این نکته ضروری است که همه دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی دارای فیلتر هستند. حتی اگر بهترین برندها را نیز خریداری کنید دیر یا زود باید فیلتر آب دستگاه، تعویض شود. این امر ارتباطی با پولی که برای خرید دستگاه پرداخته اید ندارد ولی عوامل مهم دیگری در تعیین زمان تعویض فیلتر تصفیه آب، دخیل هستند. از جمله این مواد:

  • مقدار مصرف آب شرب و میزان استفاده از دستگاه

این موردی نیست که از قبل بتوان تعیین کرد. برای مثال شاید دستگاه در یک خانه کم جمعیت نصب باشد در این صورت تعداد استفاده از دستگه تصفیه خیلی کمتر است. در حالیکه همین دستگاه در یک خانواده پر جمعیت، روزانه حجم آب بیشتری از از فیلترها عبور می دهد. طبیعی است که هر چقدر آب بیشتری از فیلترهای دستگاه عبور کند، میزان گرفتگی فیلترها هم بیشتر می شود. در واقع حجم املاح روی فیلترها بسیار بیشتر خواهد شد.  در صورت نیاز تعمیرات تصفیه آب در تهران کلیک کنید.

  • زمان نصب دستگاه یا تعویض فیلتر قبلی

حتی اگر میزان آب کمتری هم توسط دستگاه فیلتر شود باز هم پس از طی زمان مشخصی باید نسبت به تعویض فیلتر آب اقدام کنید. این فیلترها پس از اولین استفاده، به شمارش معکوس می افتند. تا زمانی که هنوز فیلتر استفاده نشده مدت ها می تواند سالم باقی بماند ولی با عبور اولین آب، طول عمر فیلتر شروع به کم شدن می کند. برای مثال اگر از یک دستگاه به مدت یکسال استفاده نشود باز هم لازم است تا برای استفاده مجدد حتما فیلتر تصفیه آب، عوض شود.

  • کیفیت آب ورودی به دستگاه تصفیه

دستگاه های تصفیه آب خانگی به لوله کشی آب شهری متصل می شوند. آب ورودی به دستگاه در همه مناطق، دارای یک کیفیت ثابت نیست. در برخی مناطق میزان سختی و جرم آب بسیار زیاد است. به اصطلاح آب منطقه، سنگین است. مصرف چنین آبی برای شرب، توصیه نمی شود. آبی که دارای املاح آهکی، نیترات و … است ابتدا باید با دستگاه های خانگی تصفیه شود تا مناسب آشامیدن باشد. هرچه آب ورودی به دستگاه دارای سختی بیشتری باشد، طول عمر فیلتر هم کاهش خواهد داشت. بنابراین یکی از عوامل تاثیرگذار در زمان تعویض فیلتر آب  تعمیر دستگاه تصفیه آب کرج قطعات کیفیت آب ورودی به دستگاه تصفیه است.

  • نوع و کیفیت فیلتر تصفیه آب

برندهای متفاوتی در کار تولید فیلتر آب برای دستگاه های تصفیه خانگی هستند. کیفیت فیلترهای تولید شده در بازار اندکی متفاوت است. اما مهم تر از آن نوع فیلتر است. در واقع ماده اولیه موجود در داخل فیلترها روی زمان تعویض و طول عمر فیلتر تاثیر می گذارد. در شرایط یکسان از نظر ورودی آب و میزان سختی و … زمان تعویض فیلترها با توجه به نوع آن متفاوت است که در ادامه به آن اشاره می شود. تعمیرکار دستگاه تصفیه شیراز

روش های رسوب زدایی دستگاه اسپرسوساز

زمان تعویض فیلترها

زمان تعویض فیلتر اول (فیلتر پلی پروپلین PP)

از این فیلتر برای حذف ذرات معلق آب و املاح موجود در آن استفاده می شود. برای تولید فیلتر مرحله اول از  مواد مصنوعی پلی پروپیلن استفاده شده است. این فیلتر در حالت اشباع تغییر رنگ می دهد و کامل قهوه ای رنگ می شود. در لابلای الیاف فشرده پلی پروپیلن، سوراخ های ریزی به قطر حداکثر 10 میکرون وجود دارد که همه ذرات گل و لای، شن و ماسه یا جرم لوله های آب را می گیرد. آب خروجی از دستگاه کاملا صاف و زلال است.با توجه به کیفیت آب ورودی در حدود 3 ماه یکبار لازم است تا این فیلتر عوض شود. 

فیلتر دوم فیلتر کربن گرانول UDF

این فیلتر برای حذف کلر و بوی بد آب استفاده می شود. جنس مواد به کار رفته در فیلتر، زغال پوسته نارگیل است. زمان تعویض فیلتر تقریبا هر 4 تا 6 ماه یکبار است. این قطعه قیمت بالایی ندارد ولی در صورتی که عوض نشود به سرعت به ممبران آسیب می زند. 

میدونستی که هوم سرویز، خدمات دستگاه تصفیه آب هم ارائه میده؟

زمان تعویض فیلتر سوم (فیلتر کربن بلاک CTO)

جنس و زمان تعویض این فیلتر مشابه فیلتر اول و دوم است. به طور کلی این 3 فیلتر با هم تعویض می شوند. زیرا طول عمر و کارایی مشابهی دارند.برای اینکه طعم و بوی آب تغییر نکند بهتر است فیلتر اول و دوم و سوم هر سه در یک زمان عوض بشوند.

فیلتر چهارم فیلتر ممبران membrane

این فیلتر نقش مهمی در سلامت آب آشامیدنی دارد. حذف نیترات و نیتریت و …. انواع ویروس و میکروب های و عوامل بیماری زا توسط فیلتر ممبران انجام می شود. در صورتی که فیلتر چهرام  به موقع عوض نشود، آب تصفیه شده اصلا شرایط مطلوبی ندارد و امکان انتقال بیماری ها از طریق آب آشامیدنی بیشتر می شود. این فیلتر تقریبا بین یک و نیم تا چهار سال نیز دوام دارد ولی به طور معمول هر 2 سال یکبار عوض می شود. برای سنجش زمان تعویض فیلتر چهارم از تست سختی tds استفاده می شود. اگر آب کتری رسوب می بندد یعنی عمر فیلتر ممبران نیز به پایان رسیده است 

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب

زمان تعویض فیلتر (پنجم فیلتر پست کربن post carbon)

 زمان تعویض فیلتر پنجم تقریبا یک تا یک و نیم سال است. البته روش دیگر محاسبه اینست که به ازای هر 5500 لیتر آب مصرفی، فیلتر تعویض شود. با استفاده از این فیلتر آب ذخیره شده در مخزن دستگاه، رنگ، بو و طعمش تغییر نمی کند. 

فیلتر ششم فیلتر مینرال mineral

این فیلتر کارایی مشابه فیلتر پنجم دارد. فیلتر چهارم، پنجم و ششم باید با هم عوض بشوند زیرا طول عمر یکسانی دارند. در این صورت آب خروجی دستگاه تصفیه سالم و گوارا خواهد بود

فیلتر هفتم فیلتر آلکالاین یا قلیایی کننده آب ALKALINE ORP

زمان تعویض این فیلتر حدودا یک سال است. توسط فیلتر آلکالاین، میزان سختی آب تنظیم می شود. 

زمان تعویض فیلتر هشتم (لامپ اشعه فرابنفش (UV))

این فیلتر  با اشعه فرابنفش خود در از بین بردن میکروب ها، باکتری ها، ویروس ها و … تاثیر دارد. این فیلتر نوعی لامپ جیوه ای است که برای سلامت انسان هیچ خطری ندارد. طول عمر لامپ بین 4 تا 5 سال است. البته اگر زودتر لامپ سوخت نیز باید بلافاصله آن را عوض کنید.

عیب یابی ماشین ظرفشویی سامسونگ و راهکارهای تعمیر آن

خدمات تعویض فیلترهای تصفیه اب

خدمات عیب یابی و سرویس دستگاه تصفیه آب در محل

نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی را به حرفه ای بسپارید. تکنیسین با تجربه و آموزش دیده خدمات نصب و تعمیر دستگاه های تصفیه آب منازل را بر عهده دارد. عیب یابی و تعمیر دستگاه، تعویض فیلتر تصفیه آب طبق زمان بندی، جا به جایی و نصب دستگاه کار شده در محل جدید، سرویس دوره ای دستگاه های تصفیه آب خانگی از خدماتی است که هوم سرویز در محل ارائه می دهد.

پس از ثبت درخواست از طرف تیم پشتیبانی هماهنگی های لازم برای اعزام تکنیسین به محل، انجام خواهد شد. هزینه ها پس از عیب یابی دستگاه، اطلاع رسانی می شود. در صورت توافق بلافاصله تعمیرات دستگاه انجام خواهد شد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات دستگاه تصفیه آب هم ارائه میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا