برقکاری ساختمان

✔️ راهنمای تصویری طریقه نصب لوستر سقفی | جدول قیمت نصب لوستر

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب لامپ، چراغ و لوستر هم ارائه میده؟

آیا لوستر تازه ای خریده اید و نمی دانید چگونه آن را نصب کنید؟ طریقه نصب لوستر سقفی خیلی ساده است و خیلی ها خودشان این کار را انجام می دهند. نصب لوستر به سقف کاذب، لوستر آشپزخانه، نصب لوستر دو پل، لوستر سقفی پذیرایی و … تقریبا شبیه هم است و وقتی نحوه نصب لوستر سقفی را بلد باشید تقریبا همه نوع لوستری را می توانید در منزل خودتان نصب کنید. در این مطلب ساده ترین راه برای نصب لوستر به سقف آموزش داده شده است. اگر دوست دارید کارهای فنی ساده را خودتان انجام دهید با این راهنمایی ها شروع کنید.

طریقه نصب لوستر سقفی چگونه است؟

لوسترها در دو نوع دیواری و سقفی تولید می شوند. لوسترهای دیواری کوچکتر هستند و برای نورپردازی نقطه ای قابلیت زیادی دارند. انواع چراغ و لوستر سقفی برای نورپردازی عمومی استفاده می شود. تنوع طرح، رنگ و تعداد شعله لوسترها بسیار زیاد است. همین امر موجب شده تا در اغلب ساختمان ها حداقل یک لوستر در پذیرایی نصب شده باشد. انواع لوستر آشپزخانه، پذیرایی و اتاق خواب را در اغلب خانه ها می توان دید. طریقه نصب لوستر سقفی بستگی به جنس سقف و اندازه لوستر دارد. در ادامه ساده ترین راه برای نصب کردن لوسترهای سقفی را بررسی می کنیم. این موارد برای کاربر مبتدی در نظر گرفته شده ولی اصول کار برقکار حرفه ای و نصاب لوستر هم همین است.

جدیدترین مدل های لوستر برنزی

نحوه نصب لوستر سقفی
میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب لامپ، چراغ و لوستر هم ارائه میده؟

طریقه نصب لوستر سقفی گام به گام

لوستر یکی از تجهیزات نورپردازی در دکوراسیون داخلی است که با برق کار می کند. قبل از اینکه کار نصب لوستر سقفی شروع کنید لازم است تا برق را از فیوز قطع کنید. اگر در داخل آپارتمان جعبه فیوز برای اتاق ها به صورت جداگانه دارید می توانید اتصال برق همان قسمت را قطع کنید در غیر این صورت حتما از فیوز اصلی برق واحد را به طور کامل قطع کنید. هرگز بدون قطع فیوز، اقدام به نصب و یا باز کردن لوستر نکنید این کار خطرات جدی ایجاد می کند. برق گرفتگی اصلا شوخی بردار نیست. پس از قطع فیوز لازم است تا با فازمتر، قطع بودن مدار سیم کشی را امتحان کنید. حتما از یک چارپایه مناسب برای این کار استفاده کنید. بلندی چارپایه در حدی باشد که به راحتی و بدون کشش بتوانید به سقف دست بزنید.

این کار کمی وقت گیر است پس باید از قبل فکر همه چیز را کرده باشید.

چگونه یک لوستر مدرن انتخاب کنیم؟

جدا کردن لوستر قبلی از سقف

ابتدا باید لوستر قبلی را بردارید و بعد لوستر جدید را به جای قبلی آویزان کنید. با باز کردن سیم های برق لوستر قبلی می توانید آن را از سقف جدا کنید. یکبار دیگر قبل از هر اقدامی با استفاده از فازمتر از قطع بودن برق مطمئن شوید. بدون دست زدن به سیم برق لوستر و تنها با فازمتر، جریان برق را تست کنید. حالا می توانید خیلی راحت سیم های برق را از لوستر جدا کنید و نگران برق گرفتگی هم نباشید. بعد از جدا کردن سیم ها و با رعایت احتیاط لوستر را از قلاب جدا کنید. بهتر است یکی از افراد خانواده در این مرحله برای گرفتن لوستر به کمک تان بیاید. وزن لوسترهای بزرگ گاهی خیلی سنگین است و حفظ تعادل در بالای چهارپایه با این لوستر کار مشکلی است.

مراقب باشید اغلب لوسترها دارای قطعات جداشونده هستند و به سادگی امکان شکستن این قطعات وجود دارد. برای جلوگیری از این اتفاق حتما حباب ها و قطعات جدا شدنی را بردارید.

روش نصب لوستر به سقف کاذب

سیم کشی برق لوستر

طریقه نصب لوستر سقفی : اندازه کردن زنجیر لوستر

طریقه نصب لوستر سقفی با این آموزش بسیار ساده تر است. قبل از اینکه لوستر جدید را نصب کنید لازم است تا طول زنجیر آن را اندازه کنید. به طور معمول همه لوسترهای تازه خریداری شده دارای زنجیرهای بلندی هستند که برای نصب به سقف در نظر گرفته شده. اگر طول این زنجیر از ارتفاع مورد نظر خیلی بیشتر است می توانید تعدادی از حلقه های زنجیر لوستر سقفی را بردارید. این قسمت خیلی ساده تر است با کمک یک انبردست حلقه های زنجیر را کمی تاب داده و از لوستر جدا کنید. دقت کنید سیم برق لوستر را به اشتباه قطع نکنید. تولید کنندگان لوستر همیشه زنجیرهای بلندتر را در نظر می گیرند که امکان نصب در سقف های بلندتر هم باشد. در صورتی که سقف ساختمان به اندازه کافی بلند باشد نیازی به کوتاه کردن زنجیر نیست. 

نحوه نصب لوستر به سقف

پس از اندازه کردن زنجیر، لوستر را به قلاب آویزان کنید. البته اگر قلاب در سقف نصب نشده باشد هم می توانید خودتان این کار را انجام دهید. با استفاده از درل یک سوراخ در سقف ایجاد کرده و رولپلاک کنید. همین رولپلاک و پیچ قلاب دار برای نگهداری لوستر استفاده می شود. این طریقه نصب لوستر سقفی خیلی ساده است ولی برای نصب لوستر به سقف کاذب لازم است تا از قلاب مخصوص استفاده کنید. این قلاب ها دارای چنگک هستند و به خوبی در سقف محکم می شوند. یک نکته مهم توجه به محل عبور سیم در سقف است دقت داشته باشید که هنگام درل کاری برای نصب قلاب، مسیر سیم کشی برق را سوراخ نکنید.

نصب لوستر فانتزی کنترل دار
طریقه نصب لوستر سقفی دوپل

طریقه نصب لوستر سقفی و برقکاری

متصل کردن سیم های برق و نحوه سیم کشی لوستر نیاز به دقت بیشتری دارد. اگر سیم ها اشتباه متصل شوند به محض زدن کلید روشن، برق فیوز قطع می شود.برای وصل کردن سیم ها از ترمینال برق استفاده کنید. طریقه نصب لوستر سقفی در کلیدهای دو پل و یک پل کمی تفاوت دارد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب لامپ، چراغ و لوستر هم ارائه میده؟
 • نصب لوستر دو پل

 کلید دو پل در مواردی که لوستر دارای شاخه های زیادی و لامپ های بیشتری است، کاربردی تر است. با زدن یکی از کلیدها نیمی از لامپ های لوستر روشن می شود و در صورتی که بخواهید امکان روشن کردن همه لامپ ها هم هست برای نصب لوستر دوپل  نیاز به یک ترمینال سه تایی است. سه سیم برق در سقف وجود دارد که یک سیم نول و دو سیم فاز می باشد. سیم های فاز دارای برق هستند و به رنگ قرمز مشخص شده اند. در این صورت باید هر سیم فاز لوستر را به سیم فاز در سقف وصل کنید و تک سیم باقی مانده را به سیم نول سقف اتصال دهید. اگر در زمینه سیم کشی ساختمان تجربه ای ندارید با خدمات نصب لامپ و چراغ هوم سرویز تماس بگیرید. ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن این سامانه هزینه ای ندارد.

 • نصب لوستر یک پل

کلید یک پل هم زمان همه لامپ های لوستر را روشن می کند. در مواردی که تعداد شعله های لوستر کم باشد استفاده از کلید یک پل برای روشن کردن چراغ ها پیشنهاد می شود. طریقه نصب لوستر سقفی یک پل ساده تر است. برای نصب لوستر سقفی یک پل، نیاز به یک ترمینال دوتایی است. دو سیم در سقف وجود دارد که یک سیم فاز و یک سیم نول می باشد. سیم نول فاقد برق است و معمولا با رنگ آبی مشخص می شود. طریقه نصب برق لوستر سقفی تک پل خیلی ساده تر است فا وصل فاز لوستر به فاز سقف و نول لوستر به نول سقف کار اتصال سیم ها تمام می شود.

هزینه اتصال چراغ های سقفی

طریقه نصب لوستر

زیباسازی محل نصب لوستر

برای اینکه سیم های برق در سقف دیده نشود باید قطعه زنبق شکل انتهای زنجیر لوستر را به طور کامل بالا بکشید. این قطعه برای پنهان کردن سیم های برق عالی است. برای ثابت کردن این قطعه هم از پیچ و یا یک قطعه پلاستیکی مخصوص استفاده کنید. به هر حال دیده شدن سیم های اضافی برق چندان جالب نیست و همه زیبایی لوستر سقفی را از بین می برد. سپس می توانید همه حباب ها و لامپ های لوستر را وصل کنید. با توجه به نوع لوستر خریداری شده لامپ یاشید و حباب ها را روی لوستر سوار کنید.

مرحله آخر طریقه نصب لوستر سقفی

آموزش طریقه نصب لوستر سقفی به پایان رسید و اکنون می توانید فیوز برق را وصل کنید. اگر همه مراحل را به درستی انجام داده باشید با زدن کلید لوستر، لامپ ها روشن می شوند. اگر برخی از لامپ ها روشن نشده باشد می توانید مراحل نصب را از اول مرور کنید و با بررسی نحوه سیم کشی لوستر از درستی اتصال برق، مطمئن شوید. البته قبل از این کار بهتر است ابتدا لامپ ها را از نظر سوختگی بررسی کنید شاید برخی از لامپ های نصب شده سوخته باشد و این دلیل خاموش بودن لامپ و روشن نشدن آن باشد. حتی برخی از لامپ های تازه خریداری شده هم می توانند مشکل دار باشند. اگر با نصب لوستر سقفی مشکل دارید یا وقت انجام این کار را ندارید با سرویس نصب لوستر ما تماس بگیرید تا نصاب لوستر حرفه ای خیلی سریع به محل اعزام شود.

سیم کشی لوستر

طریقه نصب لوستر سقفی فانتزی کنترل دار

نصاب لوستر حرفه ای چه کار می کند؟

نصب لوستر برای کسانی که در زمینه برق تجربه ای ندارند بسیار وقت گیر و دشوار است. اگر زمان یا حوصله ندارید با خدمات نصب لوستر هوم سرویز تماس بگیرید تا خیلی زود یک نصاب حرفه ای به محل اعزام شود. سپردن کارهای فنی به متخصصین مطمئن ترین راه برای انجام آن است. آیا لامپ لوستر زیاد می سوزد؟ سیم شکی ضعیف در مدار برق یکی از دلایل این مشکل است. برقکار حرفه ای می تواند مشکلات سیم کشی و اتصالات برق ساختمان را نیز برطرف کند. از طرفی نصب قلاب در سقف به خصوص وقتی لوستر بسیار سنگین باشد، نکاتی دارد. در ساختمان های نوساز یک زنجیر به تیر آهن سقف جوش داده می شود و از آن برای نصب لوستر استفاده می شود. اگر از قبل این امکان در نظر گرفته نشده، کار دشوار می شود. برخی از خدمات نصاب حرفه ای عبارتند از:

 • نصب هالوژن و نصب چراغ
 • سیم کشی لوستر و برق کشی لوستر
 • سوراخ‌کاری روی سقف جهت لوستر و نصب زنجیر
 • نصب لوستر در سقف کاذب
 • نصب لوستر در سقف یونولیتی
 • نصب لوستر در سقف کناف
 • نصب لوستر سنگین در انواع سقف ها
 • نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک
 • نصب لوستر بدون مونتاژ یا با مونتاژ
 • نصب لوستر فانتزی کنترل دار
 • نصب سنسور سقفی و دیواری (توکار و روکار)
 • نصب تایمر راه پله
 • نصب پنکه سقفی 

لوستر اتاق پذیرایی

طریقه نصب لوستر سقفی

قیمت نصب لوستر سقفی چطور مشخص می شود؟

نصاب لوستر تنها کسی است که می تواند در مورد هزینه های نصب چراغ و لامپ، نظر نهایی را اعلام کند. این هزینه با توجه به نوع سقف، طریقه نصب لوستر و دیگر شرایط تعیین می شود. برای مثال انجام سیم کشی به هنگام نصب و یا مونتاژ لوستر منجر به افزایش هزینه ها می شود. نصب لوستر سنگین در مقایسه با چراغ های ساده، وقت گیرتر و دشوارتر است. در برخی از ساختمان ها قلاب لوستر از قبل نصب شده که کار را ساده تر می کند. نصب لوستر در سقف کاذب، کناف، سقف یونولیتی، تیرچه بلوک و … با طرق مختلف و در زمان متفاوت انجام می شود که در مجموع هزینه ها را تحت تاثیر قرار می دهند. شرکت های خدماتی معتبر نرخ خدمات را طبق تعرفه اعلام می کنند. برای اینکه هزینه منصفانه ای بپردازید با هوم سرویز تماس بگیرید. این سرویس در شهرهای مختلف نظیر نصب لوستر مشهد و همینطور نصب لوستر سقفی کرج و … ارایه می شود.

سرویس نصب لامپ، چراغ و لوستر

نصب لوستر سرویسی کاربردی برای خانواده هاست. همیاران ما در نزدکی شما هستند تنها با چند کلیک ساده می توانید سفارش خود را در اپلیکیشن این سامانه ثبت کنید. انجام خدمات سوراخ کاری روی سقف جهت نصب لوستر و زنجیر پذیرفته می شود. نصب لوستر سقفی روی سقف گچی، کناف، چوبی و … با تضمین کیفیت. برای نصب لامپ و سرپیچ و مونتاژ لوستر با هوم سرویس تماس بگیرید. نصب لوستر تهران، نصب لوستر سقفی کرج، نصب لوستر سنگین مشهد، نصب لوستر برنزی شیراز , نصب لوستر ال ای دی اصفهان، نصب لوستر به سقف تبریز و نصاب لوستر رشت از دیگر خدمات این سامانه است که با قیمت منصفانه انجام می شود. همه سرویس های فنی هوم سرویز شامل تضمین کیفیت خدمات هستند و طبق نرخ اتحادیه قیمت گذاری می شوند.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب لامپ، چراغ و لوستر هم ارائه میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا