خانگی و ساختمانی

✔️ موارد استفاده جوشکاری co2 چیست؟ + لیست قیمت جوشکاری

میدونستی که هوم سرویز، خدمات جوشکاری و آهنگری هم ارائه میده؟

انواع جوشکاری برای اتصال قطعات فلزی و غیر فلزی به کار می رود. حوشکاری آرگون، جوشکاری co2 ، جوش آلومینیوم، جوشکاری برق و …در صنایع بیشترین کاربرد را دارند. اتصالی که با جوش دادن ایجاد می شود، بسیار محکم و با دوام است. با نگاهی به دور و بر می توان کاربردهای گسترده جوشکاری را در لوازم خانگی و فضای اطراف نیز دید. حفاظ پنجره آهنی، درب های حفاظ، حفاظ شاخ گوزنی، نرده آهنی تراس، درب و پنجره فلزی و بسیاری از دیگر لوازم بدون جوشکاری هرگز ساخته نمی شدند. وقتی پیچ و مهره برای اتصال قطعات جوابگو نباشد، می توان از جوش فلزات استفاده کرد. موارد استفاده از این شیوه اتصال به قدری گسترده است که خدمات جوشکاری سیار به عنوان یکی از سرویس های کاربردی در لیست خدمات هوم سرویز قرار گرفته است.

جوشکاری co2 چیست؟

گاز دی اکسید کربن در فرایند جوشکاری یکی از پر کاربردترین گازهاست. co2 در مقایسه با آرگون بسیار ارزان تر است. به همین علت کاربرد وسیع تری دارد. این شیوه برای جوشکاری قوس الکتریکی ایده آل است. برای اتصال قطعات فولادی توسط دستگاه جوش همیشه از یک گاز بی اثر نظیر co2 استفاده می شود. برای جوشکاری با گاز دی اکسید کربن از دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک استفاده می شود. از این روش در صنعت با نام جوش MAG هم یاد می شود. جوش مگ یا دی اکسید کربن به دلیل تولید جرقه کمتر برای جوشکاری فلزات مغناطیسی و غیر مغناطیسی مورد استفاده فراوانی دارد.

جوشکاری co2
میدونستی که هوم سرویز، خدمات جوشکاری و آهنگری هم ارائه میده؟

چرا از  CO2 در جوشکاری استفاده می شود؟

دی اکسید کربن نقش محافظ در جوشکاری را دارد. برای جوش قوس الکتریکی روی سیم جوش مصرفی و فولادهای کربنی از این گاز استفاده می شود. از دی اکسید کربن برای جوشکاری سایر فلزات به دلیل آسیب به خواص متالوژیکی استفاده نمی شود. اصلی ترین دلیل استفاده از co2 در جوشکاری به دلیل نقش محافظتی ان است اما استفاده از این گاز مزایای دیگری را نیز به همراه دارد. برخی از دلایل استفاده از جوشکاری co2  عبارتند از:

  • کاهش هزینه جوشکاری

سرویس جوشکاری و آهنگری هزینه بر است. کنترل هزینه های جانبی در تخمین هزینه نهایی بسیار اهمیت دارد. آهنگرهای حرفه ای با استفاده از دی اکسید کربن می توانند هزینه های اضافی را تا حد زیادی کاهش دهند. بدون تردید ارزان ترین گاز در فرایند جوشکاری همین دی اکسید کربن است. قیمت دستمزد جوشکاری با co2 در مقایسه با جوشکاری آرگون و هلیوم خیلی مقرون به صرفه تر است.

جوشکاری پلاستیک چیست و چه کاربردی دارد؟

هزینه جوشکاری co2
  • کیفیت بالاتر جوشکاری co2

ضریب افزایش نفوذ گاز دی اکسید کربن یکی از مزایای آن است. به هنگام کار با گاز co2 لبشترین نفوذ جوش در فلز صورت می گیرد. در این صورت کیفیت جوشکاری به مراتب بالا رفته و نتیجه نهایی جوش بسیار رضایت بخش خواهد بود. جوشکاری ناقص به دلیل عدم اتصال مناسب قطعات یک مشکل جدی در جرفه آهنگری است. با توجه به میزان بالای نفوذ دی اکسید کربن نگرانی بابت اتصال بی کیفیت وجود ندارد. استفاده از لوازم ایمنی محافظ به هنگام جوشکاری با هر نوع گاز توصیه می شود. جوشکاری آرگون، هیلوم یا دی اکسید کربن همگی با متصاعد شدن گاز همراه است. بحث ایمنی مهم ترین وظیفه در حوزه کاری است.

  • ایمنی جوشکاری co2

موقع استفاده از گازهای محافظ در خدمات جوشکاری حفظ نکات ایمنی ضروری است. استفاده از گاز دی اکسید کربن در عملیات جوشکاری کمترین احتمال خطر را به همراه دارد. کاهش جرقه خود عاملی در حفظ ایمنی محیط کار است. البته دقت داشته باشید که نمی توان از تولید گاز مونو اکسید کربن در فرایند جوشکاری پیشگیری کرد. افزایش این گاز در محیط های بسته می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. تنفس گاز مونو اکسید کربن به مقدار زیاد می تواند موجب خفگی و آسیب جدی به بدن شود. برای حل این مشکل حتما از ماسک تنفسی موقع جوشکاری در فضای بسته استفاده شود.

چگونه درد برق زدگی چشم جوشکاری را درمان کنیم؟

قیمت جوشکاری co2خدمات جوشکاری co2 در تهران
  • ترکیب مناسب گاز و مواد پر کننده

در پروسه جوشکاری co2 بیشترین ترکیب گاز و مواد فیلر صورت می گیرد. این امر در کیفیت جوشکاری و ایجاد چقرمگی مناسب فلز جوش تاثیر زیادی دارد. گاز دی اکسید کربن با اکسیداسیون و ترکیب با دیگر گازها، در مجموع بهبود چقرمگی منطقه جوشکاری را به همراه دارد. برای جلوگیری از آسیب احتمالی و افزایش ضریب امنیت در جوشکاری لازم است تا از دستکش محافظ استفاده شود. برای اتصال قطعات فولادی از جوشکاری co2 استفاده می شود. توجه داشته باشید که افزایش دما در منطقه جوش طبیعی است و می بایست از قبل نسبت به جلوگیری از سوختگی دست ها، اقدام لازم را انجام دهید.

  • جلوگیری از عیوب جوش

در فرایند جوشکاری co2 کمترین میزان سوختگی در کنار منطقه جوش دیده می شود. سوختگی محل جوشکاری یکی از شایع ترین عیوب به هنگام جوشکاری است. وقتی خط جوش نامناسب باشد میزان سوختگی بیشتر شده و محل جوش داده شده به صورت غیر معمول دیده می شود. چگالی مناسب گاز دی اکسید کربن طوری است که از ایجاد سوختگی در لبه های جوشکاری و اطراف آن جلوگیری می کند. در این شیوه به دلیل شکل دهی مناسب نقطه جوش، نتیجه نهایی کار بسیار رضایت بخش است و ظاهر محل جوش مشکلی ایجاد نمی کند.قیمت جوشکاری

میدونستی که هوم سرویز، خدمات جوشکاری و آهنگری هم ارائه میده؟

جوشکاری سیار

سرویس جوشکاری و آهنگری هوم سرویز از خدمات کاربردی است که در تمام مناطق تهران سفارش می پذیرد. اگر کارهای خرده کاری جوشکاری دارید با ما تماس بگیرید. انواع جوشکاری co2 ، جوش آلومینیوم، جوشکاری آرگون، جوشکاری برق با دستگاه ها اتوماتیک و نیمه اتوماتیک انجام می شود. جوشکار حرفه ای و با تجربه برای خدمات آهنگری به محل اعزام می شود. همه سفارش های ثبت شده در اپلیکیشن هوم سرویز طبق نرخ مصوب اتحادیه قیمت گذاری می شود. در صورت نیاز به خدمات جوشکاری سیار تهران، جوشکار سیار کرج، قیمت جوشکاری ساختمان اصفهان، خدمات جوشکاری مشهد، جوشکاری درب و پنجره شیراز و جوشکار سیار تبریز از متخصصین ما کمک بگیرید.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات جوشکاری و آهنگری هم ارائه میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا