برقکاری ساختمان

تعویض سرپیچ لامپ ✅ نصب چراغ های روشنایی و لوستر فوری و ارزان

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب لامپ، چراغ و لوستر هم ارائه میده؟

لامپ روشنایی توسط سرپیچ به جریان برق متصل می شود. با توجه به گرما و حرارت، امکان خراب شدن این قطعه زیاد است. موقع  نصب لوستر و چراغ تزئینی باید تک به تک سرپیچ ها هم بررسی بشود. اگر پس از نصب چراغ روشنایی، همه لامپ ها روشن نشود احتمال خرابی در سیستم سیمکشی یا نحوه نصب پریز و کلید وجود دارد. اما اگر یکی از لامپ های سالم لوستر، خاموش باشد احتمالا سرپیچ دچار مشکل شده است. تعویض سرپیچ لامپ کار چندان دشواری نیست و با یک آموزش ساده می توانید خودتان سرپیچ های معیوب را به سادگی، عوض کنید. اگر به کارهای فنی علاقه دارید این مطلب را از دست ندهید.

راهنمای تعویض سرپیچ لامپ

انواع لوازم تزئینی روشنایی، چراغ های سقفی و لوسترهای سنگین، همگی با لامپ روشن می شوند. لامپ بدون سرپیچ نمی تواند به برق شهری متصل شود. شکل ظاهری سرپیچ ها در وسایل روشنایی اندکی متفاوت است ولی سیستم کارکرد همه سرپیچ ها یکی است. در واقع سرپیچ لامپ یک چراغ مطالعه ساده درست شبیه به سرپیچ روشنایی لوسترهای بزرگ و سنگین، کار می کند. نحوه اتصال و برق رسانی همه سرپیچ ها مشابه هم است پس ظاهر لوستر و چراغ روشنایی، فریب تان ندهد.

هر لامپ به یک سرپیچ وصل شده و سرپیچ نیز به سیم برق اتصال دارد. سرپیچ لامپ های فضای داخلی و بیرونی ساختمان هم تفاوتی از نظر اتصالات ندارند. اگر بتوانید یک سرپیچ را تعویض کنید قطعا می توانید هر سرپیچ دیگری را هم به همان صورت، عوض کنید. ابتدا وسایل لازم برای باز کردن سرپیچ را آماده کنید. برای دریافت خدمات نصب لوستر تهران کلیک کنید.

تعویض سرپیچ لامپ ساختمان

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب لامپ، چراغ و لوستر هم ارائه میده؟

لوازم مورد نیاز برای تعویض سرپیچ لامپ

قبل از هر اقدامی برق را از کنتور قطع کنید. اتصال برق، خطر برق گرفتگی را به همراه دارد که اصلا شوخی بردار نیست. لوازمی که نیاز دارید شامل یک پیچ گوشتی، سیم چین و فازمتر است. اگر قصد باز کردن سرپیچ لوستر سقفی را دارید، حتما یک چهارپایه بلند یا نردبان دو طرفه به کارتان می آید. قبل از هر اقدامی، قطع بودن جریان برق در سرپیچ را بررسی کنید. برای اینکار لازم است تا لامپ را از سرپیچ باز کنید. سپس با فازمتر تست کنید که آیا سرپیچ هنوز برق دارد یا خیر!

در حالت عادی با زدن کلید کنتور برق ساختمان قطع می شود ولی همیشه امکان ایراد در سیستم سیمکشی ساختمان هست. بنابراین احتیاط را رعایت کرده و حتما تست برق سرپیچ را انجام دهید. اگر برای اولین بار است که اقدام به تعویض سرپیچ می کنید با لوازم ساده تر مثل آباژور یا چراغ مطالعه شروع کنید به این ترتیب تجربه و مهارت تان بیشتر می شود. نصاب لوستر کرج را در کمترین زمان ممکن خبر کنید.

باز کردن سرپیچ لامپ ساختمان

حالا نوبت برداشتن سرپیچ است با استفاده از پیچ گوشتی، همه پیچ های متصل کننده سرپیچ به وسیله را باز کنید. برخی از سرپیچ ها توسط یک مهره نگهدارنده به پشت وسیله اتصال دارند. به هر حال پیچ یا مهره هر کدام که باشد را با پیچ گوشتی یا انبردست خارج کنید. در واقع سرپیچ ها دو قسمت دارند که بخش جلویی به لامپ و بخش دیگر به سیم برق اتصال دارد. ابتدا بخش بالایی و زیرین را از هم جدا کنید. در سرپیچ های جدید، این دو قسمت در هم پیچ شده اند و به سادی و بدون هیچ ابزاری باز می شوند.

قسمت متصل به سیم کشی برق ساختمان هم توسط ترمینال اتصال داده شده که به راحتی قابل جدا کردن است. سرپیچ را به طور کامل از ترمینال و سیمکشی برق، جدا کنید. مراقب باشید پیچ و مهره ها را حتما نگهداری کنید برای اتصال سرپیچ جدید از این پیچ ها استفاده می شود.

چگونه لوستر آشپزخانه مناسب را انتخاب کنیم؟

باز کردن سرپیچ لامپ

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب لامپ، چراغ و لوستر هم ارائه میده؟

نصب و تعویض سرپیچ لامپ

با روشدن لامپ، گرمای زیادی ایجاد می شود این گرما مستقیم روی سرپیچ ها اثر می گذارد و خیلی زود، سرپیچ خراب می شود. ایراد و اشکال سرپیچ لامپ، اصلا مشکل بزرگی نیست و با تعویض سرپیچ لامپ ساختمان هنوز می توانید از وسیله روشنایی، استفاده کنید. در واقع سرپیچ ها از لوازم مصرفی در لوسترها هستند و همانند لامپ ها هر از گاهی نیاز به تعویض دارند. پس از جدا کردن سرپیچ قبلی، سرپیچ جدید را داخل وسیله و در جای مناسب قرار دهید. دقیقا سرپیچ را در محل سرپیچ قبلی گذاشته و پیچ ها را متصل کنید. نیازی به محکم کردن بیش از حد پیچ و مهره نیست زیرا خطر شکستن سرپیچ وجود دارد.

نصب لوستر و چراغ روشنایی

اکنون می توانید نصب لوستر شیراز یا چراغ آویز را در داخل محفظه مخصوص سقف یا دیوار قرار دهید. از ترمینال روی دیوار برای اتصال سرپیچ به سیستم برق ساختمان استفاده کنید. معمولا دو رشته سیم سیاه و سفید از ترمینال خارج شده که هر کدام به یک پایه سرپیچ مصل می شود. در انتها پیچ های نگهدارنده لوستر را نیز وصل کنید تا کار تمام شود. دقت کنید هیچ سیمی از زیر پایه بیرون نباشد زیرا به مرور سیم آسیب می بیند. در صورتی که با این راهنمایی هنوز در تعویض سرپیچ لامپ مشکل دارید با ما تماس بگیرید تا بلافاصله نصاب لوستر سقفی اصفهان ماهر به محل اعرام شود. 

روش نصب لوستر به سقف کاذب

عوض کردن سرپیچ لامپتعویض سرپیچ لامپ

سرویس نصب لامپ، چراغ و لوستر

نصب لوستر سنگین مشهد در سقف، تعویض سیستم روشنایی، تعمیر سیمکشی برق لوستر و کلیه کارهای برق و روشنایی به صورت تضمینی پذیرفته می شود. خدمات نصب چراغ و لوستر توسط برقکار حرفه ای ، انجام می شود. این سرویس برای همه ایام سال و در همه مناطق، سفارش می پذیرد. جهت ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن هوم سرویز اقدام کنید. 

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب لامپ، چراغ و لوستر هم ارائه میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا