لوازم خانگی

بهترین روش تعمیر فندک اجاق گاز ✔️ تعمیر فر و اجاق گاز در تهران

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر فر و اجاق گاز هم ارائه میده؟

تعمیر فندک اجاق گاز از کارهایی است که در موردش ویدیوهای زیادی تهیه شده است. راستش این کار ساده می تواند برای افراد غیر حرفه ای کار دشواری باشد. البته در بسیاری از موارد علت جرفه نزدن اجاق گاز، خرابی فندک نیست. قبل از اینکه با تعمیرکار برای تعمیر فندک اجاق گاز تماس بگیرید موارد دیگر را بررسی کنید. شاید یک مشکل فرعی موجب شده که فندک جرقه نمی زند. برای مثال اگر اجاق گاز به تازگی نصب شده، احتمال بسته بودن شیر گاز اصلی وجود دارد. ابتدا از باز بودن شیر گاز مطمئن شوید.

تعمیر فندک اجاق گاز

نصب اجاق گاز از سرویس های خدماتی فنی است. معمولا وقتی یک اجاق گاز تازه خریداری می شود لازم است تا نصاب متخصص، اجاق گاز را به گاز شهری وصل کند. نصاب سالم بودن فندک و ترموکوبل اجاق گاز را هم بررسی می کند و اجاق گاز را با شعله روشن تحویل می دهد. اجاق گازهای امروزی به سادگی اجاق های قدیمی نیستند. این روزها لوازم برقی منازل هم هوشمند شده و دارای پیچیدگی های زیادی است. اجاق گازهای فر دار، الکتریکی، تایمردار و …. در همه آشپزخانه ها دیده می شوند. همینطور که لوازم خانگی پیشرفته تر می شود، کار تعمیرات این لوازم هم تخصصی تر می شود. هم اکنون تعمیر فندک اجاق گاز یکی از کارهایی است که تعمیرکاران فر و اجاق گاز در محل ارائه می دهند. این سرویس به جهت پیچیدگی و تنوع در انواع اجاق گاز ارائه شده است.

نکات مهم در تعمیر آبگرمکن ایستاده سوراخ شده

روش تعمیر فندک اجاق گاز
میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر فر و اجاق گاز هم ارائه میده؟
تعمیرات فندک اجاق گاز و  سیستم جرقه زن

دلیل کار نکردن فندک اجاق گاز

وقتی فندک اجاق گاز رومیزی و مدار جرقه زن کار نمی کند، باید دلیل آن را پیدا کرد. برای تعمیر فندک اجاق گاز تهران با متخصص نصب و تعمیر فر و اجاق گاز تعمیر بگیرید. اما قبل از تماس با تعمیرکار از وصل بودن اجاق گاز به شیر اصلی گاز مطمئن شوید. برای مثال در اسباب کشی ها گاهی فراموش می کنید اجاق گاز را به شیر اصلی گاز وصل کنید. همین فراموشی ساده ممکن است کار دست تان بدهد. شاید تصور می کنید که فندک اجاق گاز خراب شده ولی مشکل از جای دیگری است. اگر اجاق گاز به شیر گاز آشپزخانه متصل شده و گاز هم باز است ولی هنوز شعله روشن نمی شود، این موارد را بررسی کنید: 

  • کنترل قفل کودک اجاق گاز

در بسیاری از اجاق گازهای مدرن و جدید یک ویژگی جالب کار شده است. برای اینکه شیر گاز به طور ناخواسته یا توسط کودکان باز نشود، قفل فندک کار گذاشته شده است. وقتی قفل اجاق گاز را فعال می کنید روی صفحه نمایش عبارت قفل( Locked) را می بینید. در این صورت با زدن فندک، جرقه و شعله نخواهید داشت. این ویژگی جهت ایمنی بیشتر روی اجاق گازهای جدید نصب شده و اجاق های قدیمی فاقد این قفل هستند. البته وقتی برای اولین بار اجاق گاز به برق وصل می شود نیز قفل فعال است. در مواردی که احتمالا مشکلی برای اجاق گاز پیش بیاید نیز به طور اتومات قفل، فعال خواهد شد. برای تعمیر فندک اجاق گاز کرج و باز شدن قفل کافی است به مدت 3 ثانیه با انگشت روی کلید قفل فشار دهید. در دفترچه راهنمای اجاق گاز هم طریقه باز کردن قفل، نوشته شده است.

سرویس تعمیر ترموکوبل بخاری گازی

هزینه تعمیر فندک اجاق گازتعمیرات اجاق گاز ارزان
  • تعمیر فندک اجاق گاز : مرطوب بودن شعله ها

وقتی اجاق گاز را تمیز می کنید امکان خیس شدن شعله ها وجود دارد. قبل از اینکه برای تعمیر فندک اجاق گاز با تعمیرکار اجاق گاز مشهد تماس بگیرید، منتظر حخشک شدن شعله ها باشید. تا زمانی که شعله ها مرطوب هستند امکان جرقه زدن و روشن شدن اجاق گاز با فندک وجود ندارد. البته شاید بتوانید با کبریت شعله را روشن کنید. توصیه می شود تا خشک شدن کامل اجاق گاز و شعله ها اقدام به روشن کردن آن نکنید. اگر عجله دارید می توانید با کمک باد سشوار شعله را سریع خشک کنید. در این صورت به راحتی فندک جرقه می زند و گاز روشن می شود. باد سشوار هیچ آسیبی به اجاق گاز، ترموکوبل، فندک یا سر شعله ها نمی رساند. 

  • تعمیر فندک اجاق گاز : مسدود شدن شعله ها

گاهی مسدود شدن منافذ شعله ها علت اصلی جرقه نزدن فندک است. پخت و پز موجب کثیفی شعله ها می شود. گاهی خرده ریزها روی منافذ شعله می نشینند و مانع خروج گاز می شوند. در این صورت معمولا یک یا دو شعله با مشکل روبرو می شود. برای تعمیر فندک اجاق گاز باید این منافذ را باز کنید. با استفاده از یک سنجاق کوچک به آرامی فضای بین شعله ها را تمیز کنید.

مراقب باشید باز کردن بیش از اندازه منافذ و یا کج کردن منافذ اصلا کار درستی نیست و تنظیم شعله را به هم می زند. گشادش دن منافذ شعله عامل مهمی در روشن نشدن و یا سوخت ناقص شعله های گاز است. اگر برای باز کردن منافذ شعله ها با مشکل روبرو شدید با ما تماس بگیرید. سرویس نصب و تعمیر فر و اجاق گاز در همه مناطق تهران، کرج، شیراز، اصفهان، مشهد، تبریز و رشت ارائه می شود. 

مراحل تعمیر فندک اجاق گازهزینه تعمیر فندک اجاق گاز

سرویس نصب و تعمیر فر و اجاق گاز

تعمیر فندک اجاق گاز، تعویض ترانس، تعویض بوبین، تعویض ترموکوبل و سیم ترموکوبل، تنظیم هوا، تعویض سر شعله، تعویض فندکف فنجونی و سرویس کامل اجاق گاز را به حرفه ای های هوم سرویز بسپارید. خدمات نصب و تعمیر فر و اجاق دار از سرویس های درب منزل و قابل ارائه است. در هر کجا که زندگی می کنید با نصب اپلیکیشن رایگان هوم سرویز از خدمات تخصصی همیاران اموزش دیده بهره مند شوید. هزینه سرویس اجاق گاز منصفانه و با توجه به میزان آسیب براورد می شود. ما در همه روزهای هفته و همه ایام سال در خدمت خانواده ها هستیم. امکان ثبت سفارش در روزهای تعطیل نیز از طریق اپلیکیشن هوم سرویز وجود دارد.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات نصب و تعمیر فر و اجاق گاز هم ارائه میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا